Aktualności


Obóz sportowy w Niechorzu. Podsumowanie

Nasi uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie przebywali na obozie sportowym w Niechorzu. Ponad 50 – osobowa ekipa młodych piłkarzy wraz z trenerami intensywnie szlifowała formę nad morzem.
W zajęciach szkoleniowych uczestniczyła młodzież z naszego gimnazjum i liceum sportowego. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Każdy dzień treningowy rozpoczynał się porannym rozruchem. Po śniadaniu uczniowie mieli czas na odpoczynek, po którym odbywali kolejne treningi. Chłopcy trenowali na sztucznej murawie na kompleksie boisk oraz na hali sportowej. Trzeci trening odbywał się późniejszym popołudniem bądź wieczorem.
- Na hali sportowej głównie pracowaliśmy nad siłą, wytrzymałością i sprawnością. Z kolei na boisku treningi były urozmaicane elementami kształtowania techniki, koncentrowaliśmy się też na sprawach, które pozwalały poprawić szybkość. Odbyły się trzy gry kontrolne w celu sprawdzenia formy naszych zawodników. Szczególnie chłopcy dobrze wypadli w meczu sparingowym z drużyną SMS Słupsk, zakończonym remisem 1:1.Mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich, których nie wykorzystaliśmy. Młodzież ciężko pracowała. Nie obyło się też bez problemów zdrowotnych i drobnych kontuzji. Myślę, że ten wyjazd zaprocentuje w dalszej części sezonu i drugiej połowie roku szkolnego. Założenia szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane – mówi Krzysztof Babiński, trener w SMS Bytów.
Mateusz Kroll, szkoleniowiec gimnazjalistów dodaje:
- Przez cały cykl treningowy skupialiśmy uwagę m.in. na kwestiach wytrzymałości ogólnej oraz doskonaleniu techniki indywidualnej. Stosowaliśmy ćwiczenia stabilizujące i obwody stacyjne mające na celu kształtowanie siły, dynamiki, koordynacji oraz wytrzymałości. Zaliczyliśmy też dwa sparingi. Chłopaki przykładali się do zajęć. Jestem zadowolony z ich postawy. Warto dodać, że na obozie przebywała z nami zaprzyjaźniona ekipa uczniów wraz z trenerami z SMS Słupsk, z którymi ściśle współpracowaliśmy.
Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie wzięli również udział w Turnieju drużyn mieszanych w piłce halowej rozegranym w hali sportowej w Niechorzu.
Bazą pobytową bytowiaków był ośrodek kolonijno – wypoczynkowy „Mewa”, usytuowany niedaleko morza.
Do zobaczenia na kolejnym obozie!
smile
niechorze.jpg
Wysłano 01 Marca 2016

Wyruszamy na zimowy obóz sportowy!

Zima to szczególny okres przygotowawczy i etap procesu treningowego mający za zadanie przygotowanie organizmu do wielkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, jaki czeka zawodnika w okresie zawodów i rozgrywek ligowych. W związku z tym nasi uczniowie LO MS będą intensywnie szlifowali formę nad morzem na zimowym obozie sportowym. Wyruszamy 14 lutego. Będziemy przebywać w Niechorzu, miejscowości wypoczynkowej położonej w województwie zachodniopomorskim. Wraz z nami będą trenować uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.
Każdy obóz to niesamowite przeżycie. Z doświadczenia wiemy, że nic tak nie jednoczy drużyny, jak wspólny obóz. Nie bez powodu mówi się, ze jest to czas na budowanie zgranej ekipy, a jak wiadomo, zgranie zawodników daje poczucie stabilności i równowagi w zespole. To właśnie wtedy młodzi sportowcy uczą się koleżeństwa, solidarności i współpracy. Zimowy obóz to doskonała okazja, żeby poznać nowych przyjaciół, aktywnie spędzić wolny czas, a przede wszystkim naładować akumulatory przed kolejnym semestrem w szkole!
Poza zadaniami czysto szkoleniowymi, zwracamy również uwagę na propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, kształtowanie postawy fair-play i wzajemnego szacunku. Ponad to podczas obozu staramy się zaszczepić w młodych sportowcach zdrowe nawyki żywieniowe, które na pewno zaowocują w przyszłości.
Jak napisaliśmy powyżej – wyruszamy do Niechorza, a nasi absolwenci: Artur Wojach i Bartłomiej Chojnacki, zawodnicy pierwszoligowej Drutex - Bytovii wyruszą 13 lutego ze swoim klubem na obóz do Hiszpanii. Artur i Bartek wylecą z berlińskiego lotniska Tegel i polecą do stolicy Portugalii, Lizbony skąd autokarem pojadą do hiszpańskiego Lepe (ok. 130 km od Sewilli), gdzie będą przebywać w ośrodku Andalusia Health Resort.
Będziemy zamieszczać regularne fotorelacje z naszego pobytu na obozie sportowym w Niechorzu. Ze sportowym pozdrowieniem, hej!
12705754_1006704462735764_5559246363665812288_n_(Kopiowanie).jpg
Wysłano 11 Lutego 2016

Wywiad z Patrykiem Wolskim

Na stronie internetowej klubu Drutex - Bytovia ukazał się obszerny wywiad z naszym uczniem Patrykiem Wolskim, który zaliczył pierwsze minuty na boisku pierwszoligowej Drutex - Bytovii.Zapraszamy do lektury.
Podajemy link:

http://drutexbytovia.pl/2016/02/08/aktualnosci/wolski-gdy-chcesz-bardzo-wygrac-nie-zawsze-wychodzi/
wolski_(Kopiowanie).jpg
smile
Wysłano 11 Lutego 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Następna >>

Administracja