Aktualności


Michał Leik najlepszym zawodnikiem turnieju o puchar "Gryfcia"

Poniżej zamieszczamy zdjęcie naszego ucznia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Michała Leika, który podczas XXI TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR „GRYFCIA” im. dr Jerzego Krzysztofowicza został najlepszym zawodnikiem turnieju. Michał strzelił kilka wyśmienitych bramek i grając na pozycji środkowej wykazywał się świetnym przeglądem pola niejednokrotnie popisując się bardzo precyzyjnymi podaniami. O samym turnieju i sukcesie naszych gimnazjalistów napisaliśmy w poprzednim poście. Gratulacje Michał!!!

michalleik.jpg
smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2016

Sukces gimnazjalistów w turnieju o puchar "Gryfcia"

Z przyjemnością informujemy, że nasi gimnazjaliści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęli III miejsce w XXI TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR „GRYFCIA” im. dr Jerzego Krzysztofowicza dla rocznika 2003 i młodsi. Zawody odbyły się 3 grudnia na hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Organizatorem turnieju była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Zawody odbyły się w ramach Projektu „Wiadomość SMS: Zagraj z nami!”, który jest propozycją rozwiązania systemowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, skierowaną do dzieci z przedszkoli i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, która ma na celu stworzenie możliwości uczestnictwa w zorganizowanej aktywności fizycznej realizowanej podczas gry w piłkę nożną. Projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem w słupskim środowisku sportowym oraz pośród pasjonatów i sympatyków piłki nożnej.
W zawodach wystąpiło 11 zespołów (nie dojechała Radunia Stężyca) złożonych z chłopców z rocznika 2003. Mecze trwały 10 minut w grupach, natomiast w rundzie finałowej po 12. Rywalizowano w 2 grupach, z których po 2 najlepsze drużyny awansowały do półfinałów a pozostałe rywalizowały o miejsce. Rozegrano łącznie 32 mecze, w których strzelono 164 goli.
Ekipa SMS Bytów rozgrywała mecze w grupie A rywalizując z drużynami takimi jak: Gryf Wejherowo I, SMS Słupsk, Jedynka Reda II, Sława Jedynka Sławno i Gwardia Koszalin. Pierwsze trzy spotkania ułożyły się po naszej myśli, wygraliśmy z Jedynką Reda 1:0, w kolejnym meczu pokonaliśmy SMS Słupsk 2:0, natomiast w trzecim spotkaniu rozgromiliśmy Sławę Jedynkę Sławno 4:0. Porażka przyszła dopiero przy czwartej konfrontacji – przegraliśmy z Gryfem Wejherowo I 2:6, jak się później okazało zwycięzcą turnieju. Z kolei w meczu z Gwardią Koszalin zanotowaliśmy remis 1:1. Ostatecznie w rozgrywkach w grupie A zajęliśmy 2 miejsce z dorobkiem 10 punktów.
W kolejnej fazie turnieju, w walce półfinałowej, trafiliśmy na zespół Jedynki Reda I. Niestety mecz ten był naszym najsłabszym rozegranym w tych zawodach i przegraliśmy 1:4. W batalii o 3 miejsce w całym turnieju nasi chłopcy pokazali charakter i po wyrównanym meczu z Gryfem II Wejherowo wygrali 1:0.
Warto odnotować fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Michał Leik, który strzelił kilka bramek i grając w środku wykazywał się świetnym przeglądem pola niejednokrotnie popisując się dokładnymi podaniami.
- Ogólnie jestem zadowolony z gry chłopaków. Był to pierwszy turniej na jakim byłem z tym rocznikiem. Chłopaki mimo kilku trudnych chwil pokazali charakter na boisku. Mimo to, wiem, że będę musiał popracować m.in. nad mentalnością tych młodych zawodników. Z chłopakami pracuję dopiero trzy miesiące, więc nie jest to długi okres współpracy dla dobrego zgrania i rozumienia się na boisku. Jednak młodzi piłkarze znają się dobrze z klubów. Część z nich trenuje w Drutex- Bytovii pod okiem trenera Tomasza Ciersona, a część w U2 u trenera Artura Śmigla. Także ukłony w ich stronę, bo widać, że wykonują kawał dobrej roboty. Poza tym chłopaki chętnie uczestniczą w zajęciach specjalistycznych z piłki nożnej, więc myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i będzie tylko lepiej - mówi Mateusz Kroll, trener SMS Bytów.
Skład SMS Bytów: Lipka Miłosz, Leik Michał, Depka Prądzyński Oskar, Czapiewski Jakub, Bielawa Maciej, Kuczkowski Maciej, Myślak Damian, Wolski Sebastian. Trener Mateusz Kroll.
Serdecznie gratulujemy!!!

sukceskrolika.jpg
smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2016

Druga mikołajkowa edycja "Dobrego meczu"

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie w minioną niedzielę uczestniczyli w drugiej mikołajkowej edycji „Dobrego meczu”. Młodzi piłkarze spotkali się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Tym razem pieniądze były zbierane na rzecz małej Zuzi z Bytowa, która jest chora na mukowiscydozę. Ostatecznie udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych! A licytować można było m.in. koszulkę z podpisami zawodników Drutex-Bytovii, koszulkę retro, czy książkę Bogdana Adamczyka z karnetem na rundę wiosenną. Turniej po raz kolejny wygrała drużyna Drutex-Bytovii. W przerwach nie zabrakło oczywiście rozdawania autografów przez naszych uczniów, a zarazem najmłodszych zawodników pierwszej kadry Drutex-Bytovii, czyli: Patryka Wolskiego, Macieja Błaszkowskiego, Bartosza Ryngwelskiego i Krzysztofa Kropidłowskiego.
Brawo chłopaki spisaliście się na medal!

charitative.jpg
smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Następna >>

Administracja