Aktualności


SMS Bytów zwycięzcą w lokalnych rozgrywkach turnieju Coca - Cola Cup 2015

W czwartek, 26.03.2015 r., na bytowskim orliku przy Gimnazjum nr 1 w Bytowie odbyły się lokalne rozgrywki rundy 1 w ramach ogólnopolskiego turnieju Coca - Cola Cup 2015. Świetnie spisali się nasi gimnazjaliści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie. Drużyna SMS Bytów pokazała się w bardzo dobrym stylu i bez większego trudu pokonała zawodników z Zespołu Szkół w Parchowie aż 5:0!!! Trzecia ekipa – Zespół Szkół w Półcznie - nie dotarła na rozgrywki i poddała się walkowerem, powodem były problemy z uzupełnieniem kadry. Nasi zawodnicy od początku spotkania przeważali na boisku i byli o klasę lepsi od swoich rywali, dominowali we wszystkich elementach piłkarskich. Bramki dla SMS Bytów zdobyli: Sebastian Jeżewski (2 bramki), Karol Cecot, Krzysztof Kropidłowski oraz Przemysław Leik.
- Jestem zadowolony z gry chłopaków, bo sytuacja na boisku przyzwoicie wyglądała. Drużyna realizowała swoje cele zgodnie z założeniami taktycznymi. Musimy popracować nad skutecznością, mieliśmy mnóstwo okazji by strzelić więcej bramek. Wynik 5:0 powinien być do przerwy, natomiast 1 połowa spotkania skończyła się przy stanie 1:0. W dalszych rozgrywkach turnieju będą coraz silniejsze ekipy i takich okazji może nie być za wiele, dlatego trzeba wykorzystywać to, co się ma, tym bardziej, że były to tzw. „sytuacje stuprocentowe” – mówi Mateusz Kroll, trener SMS Bytów.
Przypomnijmy, Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 680 000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce.
W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy będzie rywalizować 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych. Już po raz piąty z rzędu turniej jest wspierany przez Roberta Lewandowskiego. A my trzymamy kciuki za naszych chłopaków na dalszych etapach turnieju!!!
Skład SMS Bytów: Radosław Malek, Przemysław Leik, Sebiastian Jeżewski, Paweł Słowik, Kacper Grzonka, Michał Wdowiak, Piotr Brozis, Krzysztof Kropidłowski, Maciej Błaszkowski, Karol Cecot, Jakub Rydwelski. smile
Wysłano 26 Marca 2015

Obóz sportowy w Niechorzu

W dniach 07.02. – 13.02.2015 nasi uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) przebywali na obozie sportowym w Niechorzu, miejscowości położonej w województwie zachodniopomorskim.
Niechorze to miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską, z bogatą bazą kurortów wypoczynkowych. Bazą pobytową bytowiaków był ośrodek kolonijno – wypoczynkowy „Mewa”, usytuowany niedaleko morza.
Ekipa uczniów SMS Bytów wraz z trenerami liczyła niemal 60 osób. Kadrę trenerską stanowili: Krzysztof Babiński (kierownik obozu, trener piłkarzy), Sebastian Brucki (trener siatkarzy), Arkadiusz Zagdan (trener siatkarek), Konrad Kurkiewicz (trener piłkarzy) oraz funkcję opiekuna pełnił Daniel Stawski.
Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Każdy dzień treningowy rozpoczynał się o 7.00 porannym rozruchem – uczniowie wraz z trenerami przebiegali plażą kilkukilometrowy odcinek. Po śniadaniu zawodnicy mieli czas na odpoczynek, po którym udawali się na kolejne zajęcia treningowe. Piłkarze trenowali na sztucznej murawie na kompleksie boisk w Niechorzu, natomiast ekipa siatkarzy wraz z siatkarkami odbywała treningi na hali sportowej. Warto nadmienić, że treningi piłkarzy odbywały się w pięknej zimowej scenerii. Z kolei trzeci trening odbywał się późniejszym popołudniem.
-Codziennie realizowaliśmy trzy jednostki treningowe. Pierwsze treningi skupiały się na pracy nad siłą i wytrzymałością. Następnie odbywał się trening typowo piłkarski, ukierunkowany na kształtowanie techniki połączonej z wytrzymałością szybkościową, najczęściej kończący się małymi grami – mówi Krzysztof Babiński, trener piłkarzy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.
Piłkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie zagrali również mecz sparingowy z renomowaną drużyną – Lechią Gdańsk, która także przebywała na obozie szkoleniowym w Niechorzu. Skład drużyny z Gdańska był zasilony przez kilku zawodników grających na co dzień w ekstraklasie. Mecz stał na wysokim poziomie i wniósł duży ładunek edukacyjny dla naszych piłkarzy. Uczniowie SMS Bytów zdobyli 3 bramki. Wspaniałe gole strzelili: Maciej Stenka, Dawid Kiełpiński oraz Krystian Barra. Mecz z Lechią był również swego rodzaju testem dla trenera Krzysztofa Babińskiego, który mógł sprawdzić kilku młodych zawodników. Drużyna SMS Bytów była gorąco dopingowana przez siatkarki z LO Mistrzostwa Sportowego. Całe spotkanie przebiegało w duchu Fair Play.
- Chłopcy na boisko wyszli bez kompleksów i rozegrali niezłe spotkanie, wypracowaliśmy kilka świetnych sytuacji, zwieńczonych bramkami. Cała drużyna zasługuje na pochwałę – mówi K. Babiński.
Również intensywnie i ciężko pracowała ekipa siatkarek i siatkarzy, pod trenerskim okiem Sebastiana Bruckiego. – Rano rozruch, następnie pierwszy trening przed południem, gdzie skupialiśmy się na takich elementach jak: motoryka, kształtowanie skoczności, szybkość. Poza tym wprowadzane były elementy techniczne w obwodach stacyjnych. A wieczorem kolejna odsłona treningowa – ćwiczyliśmy elementy techniczne oraz stosowaliśmy mini gry. To co zaplanowałem, zostało podczas treningów zrealizowane. Poza tym odbyliśmy sparing wewnętrzny pomiędzy drużyną młodzików SMS Bytów a drużyną siatkarek wzmocnioną trenerami – mówi trener Sebastian Brucki.
Interesującym i wzbogacającym elementem treningów były zajęcia karate prowadzone na potrzeby treningu piłkarskiego. Zajęcia z uczniami prowadził trener Konrad Kurkiewicz, posiadacz stopnia mistrzowskiego -4 dan. Poza tym nasi uczniowie korzystali z bogato wyposażonej w sprzęt siłowni.
Obóz sportowy w Niechorzu nie tylko treningami stał. Uczniowie SMS Bytów wraz z trenerami odbyli wycieczkę do Świnoujścia, gdzie mogli m.in. zwiedzić najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu Bałtyku (64,80 m), zabytkowe centrum miasta oraz przeprawić się promem Świną.
Kolejny obóz sportowy dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie planowany jest na lato tegoż roku. Najpewniej wezmą w nim udział siatkarki i siatkarze.
smile
Wysłano 16 Lutego 2015

Studniówka 2015

Nasi maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bytowie spędzili piątkowo -sobotnią noc na studniówce w "Jasiu Kowalskim". Jak się bawili? Zobaczcie na zdjęciach i filmie w zamieszczonym poniżej linku:

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150124%2FSTUDNIOWKI%2F150129834
Wysłano 26 Stycznia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Następna >>

Administracja