Aktualności


Obóz sportowy w Sztutowie - relacja

W dniach od 22 do 29 sierpnia nasi wychowankowie i trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) uczestniczyli w letnim obozie sportowym w Sztutowie, dużej wsi położonej w województwie pomorskim. To już kolejne zgrupowanie naszej ekipy o charakterze szkoleniowym, uczniowie i trenerzy SMS Bytów wcześniej przebywali na obozach sportowych w Szklarskiej Porębie i Niechorzu. Nasz team tym razem złożony był z siatkarek i siatkarzy, którzy intensywnie szlifowali formę nad Bałtykiem.
Kadra SMS Bytów wraz z trenerami liczyła 20 osób. Sztab szkoleniowy tworzyli: Adriana Łosińska (kierownik obozu, trenerka siatkarek), Sebastian Brucki (kierownik obozu, trener siatkarzy) oraz Arkadiusz Zagdan (trener siatkarek).
Program obozu zakładał 3 jednostki treningowe: rozruch poranny, trening przed i popołudniowy. Celem nadrzędnym było intensywne przygotowanie fizyczne, motoryczne i wytrzymałościowe do pracy przez cały rok.
- Główną ideą obozu było przygotowanie fizyczne, koncentrowaliśmy się również nad motoryką i wytrzymałością, zwracałam szczególną uwagę nad takimi elementami, istotnymi w siatkówce, jak wzmacnianie rąk, brzucha, nóg, stosowałam również małe gierki. Treningi odbywały się m.in. na plaży, były bardzo intensywne, dziewczyny wykonały ogromną pracę. Również pogoda nas nie oszczędzała, upał nierzadko dawał się we znaki. Założenia sportowe zostały w pełni zrealizowane – mówi trenerka siatkarek i kierownik obozu Adriana Łosińska.
Z kolei Arkadiusz Zagdan, trener siatkarek, tak tłumaczy specyfikę treningów realizowanych w Sztutowie:
- Mieliśmy rewelacyjne warunki do treningów. Wiedzieliśmy co mamy robić i po co. Wszystkie zajęcia były nakierowane na konkretny cel. Pracowaliśmy przede wszystkim nad wytrzymałością ogólną i przygotowaniem fizycznym. Chodzi o dyspozycję skocznościową, siłową i szybkościową. Były to próby związane z cechami motorycznymi. Te sprawdziany zrobiliśmy po to, żeby zobaczyć jaki będzie progres. Bo będzie i w to nie wątpię.
Uzupełnieniem treningów były również wszechstronne zajęcia na basenie:
- Oprócz standardowego siatkarskiego cyklu treningowego cenię sobie także sposobność korzystania z basenów sportowo – rekreacyjnych. Zajęcia takie kształtują cechy motoryczne i osobowościowe młodzieży. Pływanie w sposób harmonijny i symetryczny rozwija całe ciało, bardziej pobudza mięśnie niż inna forma aktywności fizycznej. Jest swoistą gimnastyką mięśni i stawów, zmniejsza napięcie mięśniowe, stymuluje prawidłowy rozwój gorsetu mięśniowego i aparatu kostno – stawowego – wyjaśnia Sebastian Brucki, trener siatkarzy.
Bytowiacy mieli też okazję zagrać mecze sparingowe z drużyną zawodniczek MKS Andrychów.- Sparingowe mecze to okazja do tego, aby sprawdzić różne rozwiązania, które mogą się sprawdzić w ważnych meczach o stawkę. Istotnym aspektem w meczach sparingowych są również walory szkoleniowe – wyjaśnia trener A. Zagdan.
Poza wytężoną pracą na treningach nasi uczniowie wraz z trenerami korzystali również z uroków Sztutowa i okolic, był czas na zwiedzanie miejsc historycznych. Ekipa SMS Bytów zwiedziła m.in. Krynicę Morską, miejscowość położoną niedaleko od Sztutowa. W Krynicy Morskiej bytowiacy zwiedzili m.in. latarnię morską, port morski oraz mogli podziwiać tzw. Wielbłądzi Grzbiet – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie o wysokości 49,5 m n.p.m. Z kolei w Sztutowie uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Stutthof, zorganizowane na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Wizyta w muzeum była bardzo pouczająca. Uczniowie SMS Bytów mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu II wojny światowej. Poza tym ekipa z Bytowa zorganizowała ognisko integracyjne, młodzi sportowcy mieli również okazję prowadzić w Sztutowie pojazdy elektryczne tzw. melexy.
Do zobaczenia na następnym obozie...
smile
Wysłano 03 Września 2015

Plan lekcji dla klas II i III LOMS

Uwaga !!!! II i III klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego podajemy plan zajęć lekcyjnych na jutro (czwartek, 03.09.2015):
II klasa:
1. godz. - trening
2. godz. trening
3. godz. trening
4. godz. matematyka s. 110
5. godz. matematyka s. 110
6. godz. j. angielski s. 203
7. godz. j. polski s. 213
III klasa:
1. godz. - trening
2. godz. trening
3. godz. trening
4. godz. historia s. 207
5. godz. historia s. 207
6. godz. matematyka s. 110
7. godz. j. angielski s. 203.
Wysłano 02 Września 2015

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w dniu 1 września 2015 r. (wtorek) o godzinie 11.00 dla wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przy ul. Lęborskiej 16a (nowy budynek szkoły !!!) smile
Wysłano 28 Sierpnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 Następna >>

Administracja